2011. szeptember 8., csütörtök

Randy Travist hallgatok, ilyen a hangulatom. Egyébként pedig csak apróságok történnek és halovány benyomások érnek, de tán jobb is így.
Mert mit mondjak arról, amikor a piacon oldalról azt hallom: szerbusz, Editke és automatikusan odafordulok, mert bár a hang tulajdonosával már legalább egy éve nem találkoztam, de tudom, hogy tíz éve következetesen eltéveszti a nevemet - és tényleg ő volt, és tényleg nekem köszönt. Anna ugyan számtalanszor voltam már másoknak, az még hagyján, de hogy mi a logikája az Editnek, fogalmam sincs.
Vagy mit meséljek arról, amikor a főtéren mellémtelepedett a padra egy bácsi, akit véletlenül éppen térdportézissel műtöttek egy hónappal ezelőtt, aztán persze komoly tapasztalatátadás következett, amitől persze nem határoztam el magam a tortúrára, de legalább már tudom, hogy ha egyszer majd, mégis, esetleg... akkor ki lesz az orvos, akivel.
Aztán arról sincs sok regélnivaló, hogy milyen kellemes, amikor a háziorvos mérlegén egy kilóval kevesebb vagyok, mint az itthonin, mert legfeljebb arra juthatok, hogy bezzeg a digitális mérleg, na ugye, az a reális (de csak mert az mutatta a kevesebbet, naná).
Arról pedig lenne mondanivalóm, amit egyik nagy könyvtárunk legújabb "rendezvényéről", a katalógustemetésről gondolok. Én már a pár évvel ezelőtti és azóta nagy népszerűségre szert tett veszíts-el-egy-könyvet kampánytól is rosszul voltam (jellemző, az is könyvtárosok fejéből pattant ki eredetileg grrr...), úgyhogy jobb, ha most egy szót se szólok. 
Ja, és miután Wodehouse-zal már végeztem, mert sajnos, nincs tőle több könyv a könyvtárunkban, mostanában Agatha Christie-t olvasok. Hát ilyenek mennek nálam mostanában.

10 megjegyzés:

Éva írta...

Én már legtöbbször csak ilyen hírekre vágyom...

klaribodo írta...

Szomorú dolgok ezek, ráadásul az ég is felhős. De ha nálatok derűs lenne, akkor még rosszabbak a hírek. :)

Rozsa T. (alias flora) írta...

Örülök, hogy visszatértél.
Itt is felhős az ég, gyapjú pulóverban ülök és fázik a lábam...
Különben a reneszánszról készülök egy bevezetőre, újraolvasom az "Egri csillagok"-at és még másik kettőt egyszerre... (bocs, hogy kérdés nélkül is mondom...)

Ági írta...

Ó, az Egri csillagok! Az jobb, mint Wodehouse és Agatha Christie együttvéve. :))) Nem is tudnám megmondani, hányszor olvastam el már életemben (és nem csak gyerekkoromban).

rhumel írta...

Egri csillagok - á la nagykönyv:))
@flóra: épp Algériába repülve olvastam először.:)
Egyébként, Ági, ezek igazán kedves, apró, mindennapi kis hírek, csatlakozom Évához, én se vágynék fergetegesebbekre.
(Bár a térdműtét-téma azért nem annyira jó...)

kanga írta...

Ezek a név-keverések... Van a másik csoportban egy máltai születésű kollegina, akinek Agatha a neve. Erős akcentussal beszél (mint én) és rövid, sötét haja van (mint nekem). Hosszú évekig kevergettek bennünket, talán mert az "Ágnesz" hasonló az Ágáthá-hoz , de hogy az Olga nevű kolléganővel miért kevernek, azt nem tudtam kidolgozni.. Nemcsak 15-tel fiatalabb, meg hosszú haja van stb, szerintem az Olga egyáltalán nem emlékeztet az Ágnes.. Talán a nevünk közepén lévő gé teszi? Ki tudja...

gigi írta...

És az, hogy egy néninek én egész gyerekkoromban Erika voltam, az logikus?
Mérlegelni meg anyósoméknál kell, ott -1,5 kg az itthonihoz képest :-). (Pedig most még az itthonival is egészen ki vagyok békülve.)

N Zsuzsa írta...

Én a férjem szoktam hibáztatni, ha többet nyom a mérleg, mert ha rááll, "kinyúlik" a rugó benne!

mick írta...

Gimis élményem: Állj fel, Gáspár, jössz énekkarra! Tanár úr, kérem én Gergely vagyok. Nem baj, Gáspár, csak gyere énekkarra.
NZs. Az a nyúlós mérleg nagyon jóóóóó!
Kanga: Lehet, hogy ismert egy Olgát és az éppen úgy nézett ki, mint Te?
Az általános megoldás: Mindenkit Lajoskának hívni, korra és nemre való tekintet nélkül. Tapasztalatom szerint főnökök szokása, aki úgy vélik megtalálni saját tekintélyüket, hogy másokat nem a nevükön szólítanak.

Névtelen írta...

Mick: talán nem derült a soraimból, nem egy ember hivott Olgának, hanem sokan..